23 آذر 1397

رئیس حوزه علمیه امام باقر (ع) بازداشت شد

نیروهای رژیم آل‌خلیفه در ادامه احضار و بازداشت علمای شیعه، رئیس حوزه عملیه امام باقر (ع) بحرین را نیزز باداشت کردند.
سایت خبری کرمانشاه:مقام‌های رژیم بحرین در ادامه اقدام‌های نژاد‌پرستانه و ضد بشری خود همچنان به بازداشت‌ها و احضار روحانیون و علمای شیعه و دیگر شهروندان این کشور می‌پردازند.
 
رژیم بحرین این موج بازداشت‌ها را از زمان سلب تابعیت آیت‌الله شیخ «عیسی قاسم» رهبری معنوی شیعیان این کشور و سلب تابعیت وی، تشدید کرده است.
 
براین اساس، مرکز پلیس شهر «حمد» تاکنون شیخ «عبدالحکیم العرادی»، شیخ «حمزه الدیری»، شیخ «جاسم المطوع»، «سید هاشم البحرانی»، «عادل مرزوق» از رهبران انجمن «الوحدوی» و «گمشیر فیروز» فعال سیاسی احضار و بازداشت کرده است.
 
نیروهای امنیتی بحرین همچنین عصر پنجشنبه (14 مرداد) شیخ محمد جواد الشهابی، از علمای شیعه را نزدیک ایست بازرسی در «الدراز» در غرب پایتخت بازداشت و به مرکز پلیس «البدیع» مننتقل کردند.
 
الدراز، که محل سکونت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم است، از زمان لغو تابعیت بحرینی این روحانی، شاهد تجمع صدها نفر ازهواداران وی بوده است که با سرکوب نیروهای بحرینی همراه شده است.
 
در واکنش به این اقدامات رژیم آل‌خلیفه، جمعی از علمای بحرین با صدور بیانیه ای ادامه احضار و بازداشت علما را محکوم کرده و درباره پیامدهای سرکوب‌های سیاسی مخالفان برای امنیت و ثبات کشور هشدار داده‌اند.

اضافه کردن نظر

1.نظرات حاوی عبارات توهین آمیز منتشر نمی گردد.
2.نظرات حداکثر پس از 24 ساعت منتشر می گردد.
3.نظرات مختصر و مفید باشد.


یادداشت

حاضرین در سایت

ما 9 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

پیوندها

حدیث

رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398

اوقات شرعی


شمارنده