26 تیر 1397

اخبار کرمانشاه

پیگیری کمیسیون اقتصادی برای رسمی شدن مزرهای شوشمی و شیخ صلاح اورامانات

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: باید مشکلات بانکی و بیمه ای فعالان اقتصادی اورامانات رفع شود و اقدامات لازم برای رسمی شدن مرزهای منطقه اورامانات صورت گیرد.
 
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عصر امروز (جمعه 5 خردادماه) در نشست شورای اداری شهرستان پاوه گفت: با توجه به اطلاعی که از دغدغه ها و مشکلات اقتصادی مردم و فعالان اقتصادی منطقه اورامانات  کسب شد کمیسیون اقتصادی تلاش خواهد کرد که این مسائل را در حوزه های بانکی و بیمه ای رفع کند.

وی ادامه داد: بحث رسمی شدن مرز ششمی و شیخ صالح در اورامانات پیگیری خواهد شد و در این رابطه با وزارت خارجه و دستگاه های ذیربط هماهنگی صورت خواهد گرفت و از ظرفیت های کمیسیون اقتصادی برای رفع مسائل اورامانات استفاده خواهد شد.

پورابراهیمی داورانی افزود: با توجه به تصویب کلیات لایحه ایجاد مناطق آزاد در کمیسیون اقتصادی تلاش خواهد شد تا بحث ایجاد منطقه آزاد قصرشیرین و ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در اورامانات نیز پیگیری شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: 26 میلیون فقره وام زیر 100 میلیون تومان وجود دارد که بر اساس محاسبات باید 78 هزار میلیارد تومان منابع تامین شود تا بحث بخشش جرایم دیرکرد و سود وام های زیر 100 میلیون تومان به نتیجه برسد اما در حال حاضر 2 هزار و 500 میلیارد تومان به این موضوع اختصاص داده شده که بر این اساس اولویت بندی برای بخشش سود و جریمه دیرکرد صورت گرفته که البته استان کرمانشاه از این ظرفیت استفاده مناسبی کرده است.

پورابراهیمی داورانی افزود: امیدوارم با اصلاح لایحه برداشت یک و نیم میلیون دلار از صندوق توسعه ملی زمینه اشتغال زایی روستاییان فراهم شود و باید برنامه ریزی ها صورت گیرد تا زمینه برای رفع مشکل مهم بیکاری در استان کرمانشاه فراهم شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: با توجه به برنامه ششم توسعه در صورتی که نرخ بیکاری یک استان بالاتر از میانگین کشوری باشد می توان با ارائه معافیت های مالیاتی زمینه جذب سرمایه گذار را فراهم کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت های کشاورزی استان کرمانشاه افزود: باید موضوع ساماندهی کوله برها در اصلاح لایحه قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به سرانجام برسد.

براساس این گزارش حسن نژاد، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در این نشست گفت: باید مسائل مرزنشینان کشور رفع شود به دلیل اینکه مرزنشینان شجاعانه در سال های دفاع مقدس از کشور دفاع کردند.

شکری، نماینده مردم تالش در مجلس گفت: با توجه به موضوع آمایش سرزمین باید از ظرفیت های هر منطقه استفاده کرد و با سرمایه گذاری در شهرهای مرزی زمینه رفع مشکل بیکاری فراهم شود.

زهرا سعیدی، نماینده مردم مبارکه در مجلس با تاکید بر ضرورت رفع مشکلات بازارچه های مرزی افزود: باید با برنامه ریزی و توسعه صادرات از ظرفیت بازار عراق استفاده لازم را داشت.

معصومه آقاپور علیشاهی با تاکید بر ضرورت تکمیل بیمارستان پاوه گفت: باید مسائل مردم در خصوص بخشش جرایم دیرکرد و سود وام های معوق رفع شود همچنین باید مسئولان بحث مشکل در تامین آب شرب پاوه را حل کنند.

شریف پور نماینده مردم ماکو در مجلس افزود: تا آنجا که اطلاع دارم بحث آمایش سرزمینی در مراحل پایانی است و اگر به مزایا و ظرفیت های هر منطقه توجه نشود امکان ارتقاء اقتصادی مناطق دشوار خواهد بود.

گفتنی است صبح امروز اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با حضور در یادمان شهدای شهر پاوه به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند./

اضافه کردن نظر

1.نظرات حاوی عبارات توهین آمیز منتشر نمی گردد.
2.نظرات حداکثر پس از 24 ساعت منتشر می گردد.
3.نظرات مختصر و مفید باشد.


پیوندها

حدیث

حضرت محمد صلى الله عليه و آله و سلّم : إنَّ العبدَ لَيَرفَعُ يَدَهُ إلى اللّه ومَطعَمُهُ حَرامٌ ، فكيفَ يُستَجابُ لَهُ وهذا حالُهُ ؟! همانا بنده دستش را (براى دعا) به درگاه خدا بالا مىبرد در حالى كه خوراكش حرام است ؛ با چنين حالى ، چگونه دعايش مستجاب شود ؟. إرشاد القلوب : 149 منتخب ميزان الحكمة : 196

اوقات شرعی


شمارنده