26 تیر 1397

اخبار کرمانشاه

شناسایی 450 کودک کار در کرمانشاه
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با تاکید بر لزوم انجام کار فرهنگی و استفاده از ظرفیت‌های دولتی در حوزه بهزیستی، گفت: 450 کودک کار در استان کرمانشاه شناسایی شدند.
امید قادری در مراسم گلریزان باعنوان ضیافت باران مهر که امشب در هتل پارسیان شهر کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: این مراسم برای نخستین بار از سوی بهزیستی با توجه به نیاز این سازمان در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و با هدف استفاده از ظرفیت‌های بخش دولتی برگزار شده است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه تصریح کرد: تاکنون استفاده از ظرفیت دولتی برای این بخش محدود بوده و باید با کمک خیراندیشان برای رفع مشکلات تلاش کنیم، همچنین معتقدم قصور از این سازمان بوده که حمایت‌های دولتی را به‌خوبی جذب نکرده است.

وی با بیان اینکه بهزیستی در حال حاضر در برخی شاخص‌ها در رتبه‌های پایین کشوری قرار دارد، متذکر شد: آسیب‌های اجتماعی در استان کرمانشاه، به‌ویژه معضلاتی همچون کارتن‌خوابی، اعتیاد، طلاق، ایدز، بزهکاری و تکدی‌گری مشکلات فراوانی را به‌وجود آورده است.

این مسؤول تاکید کرد: استان کرمانشاه به سیاست‌های  مدیریتی نیاز دارد، هر چند تاکنون کنترل خوبی در بخش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی انجام گرفته است، اما باید تدابیر بیشتری لحاظ شود.

قادری یادآور شد: اصلی‌ترین محور در کنترل آسیب‌های اجتماعی، به‌ویژه در استان‌های موفق با استفاده از کار فرهنگی صورت گرفته و بخش عمده مشکلات از طریق کمک تشکل‌های مردم نهاد برطرف شده است که به‌عنوان مثال در تبریز 80 درصد هزینه‌های کاهش آسیب‌ها از بخش مشارکت‌های مردمی است.

به گفته مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه، 32 هزار نفر معلول، 30 هزار زن سرپرست خانوار و 95 نفر در شیرخوارگاه‌های اداره‌کل بهزیستی استان زیر پوشش قرار داشته و مراقبت می‌شوند که حدود 30 نفر در شیرخوارگاه‌ها در حال ترخیص هستند و برای نگه‌داری از آنان در سایر بخش‌های بهزیستی، نیاز به بودجه و حمایت وجود دارد. 

قادری از پذیرش 700 نفر در خانه سالمندان استان که حمایتی از طرف خانواده‌ها به آنان نمی‌شود خبر داد و خاطرنشان کرد: هزینه مراقبت این افراد از سوی منابع مالی بهزیستی تامین می‌شود که حدود 700 نفر بیمار روانی حاد در استان مورد مراقبت‌های ویژه قرار دارند که نیاز به صرف هزینه هست، همچنین 400 معلول ذهنی در مراکز بهزیستی و توانبخشی‌ها وجود دارند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به وجود یک‌هزار و 500 معتاد متجاهر نیازمند به حمایت مردمی، ادامه داد: تعدادی از بانوان در خانه سلامت بهزیستی در معرض آسیب جدی هستند و دچار پدیده اختلال شدند که باید به وضعیت آنان رسیدگی شود و در خانه امن بهزیستی نیز زنان بی‌سرپرست نگه‌داری می‌شوند.

قادری بیان کرد: 450 نفر کودک کار را در کرمانشاه شناسایی کردیم که از این تعداد 130 نفر ساماندهی شدند و هزینه مراسم گلریزان امروز به همت خیران استان پرداخته شده که از سویی مراکز زیر پوشش اداره‌کل بهزیستی استان از جمله مهدهای کودک، کلینیک‌های مددکاری و... مبالغی برای تامین هزینه این مراسم کمک کردند.

این مسؤول اظهار داشت: افرادی که درخواست کمک به نیازمندان را دارند باید توسط مددکاران و روانشناسان، نوع امدادها نیازسنجی و هزینه شود، چراکه آنان منطبق با اصول و علوم مددکاری، روانشناسی و جامعه‌شناسی خدمات‌رسانی و فعالیت می‌کنند.

اضافه کردن نظر

1.نظرات حاوی عبارات توهین آمیز منتشر نمی گردد.
2.نظرات حداکثر پس از 24 ساعت منتشر می گردد.
3.نظرات مختصر و مفید باشد.


پیوندها

حدیث

رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398

اوقات شرعی


شمارنده