30 آبان 1397

اخبار کرمانشاه

کشت زعفران در کرمانشاه باید گسترش یابد
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه گفت: با توجه به پتانسیل بالای کرمانشاه در تولید زغفران باید این کشت در استان گسترش یابد.
آیت‌الله شیخ مصطفی علما پیش از ظهر امروز در بازدید از مزرعه و کارگاه تولید و بسته‌بندی زعفران «گراناز»، اظهار داشت: زعفران یک محصول ثروت‌آفرین است که گسترش تولید آن در استان
می‌تواند مشکلات زیاد این استان از جمله بیکاری را کاهش دهد.نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه ادامه داد: با توجه به پتانسیل بالای کرمانشاه در تولید زغفران باید این کشت در استان گسترش یابد.

وی از همه مسؤولان ذی‌ربط خواست، که در بالا بردن تولید و سطح زیر کشت زعفران در استان کرمانشاه نهایت تلاش و حمایت را از کشاورزان و تولید کنندگان این محصول به‌کار بگیرند.

*کاشت زعفران در 211 هکتار از اراضی کشاورزی کرمانشاه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: در استان کرمانشاه 211 هکتار زیر کشت زعفران است که میانگین تولید آن چهار کیلوگرم در هکتار است.

خسرو شهبازی افزود: جهاد کشاورزی برای گسترش این محصول در استان کرمانشاه برنامه‌های خوبی پیش‌رو دارد و سال گذشته 2 میلیارد و 300 میلیون تومان  پیاز زعفران توسط این سازمان خریداری و بین کشاورزان توزیع شده است.

وی اضافه کرد: طبق آنالیز‌های انجام شده کیفیت زعفران استان کرمانشاه 30 درصد بالاتر از زعفران خراسان است و قیمت آن نیز بیشتر است و قطعا تولید آن در استان کرمانشاه صرفه اقتصادی بالاتری خواهد داشت.

اضافه کردن نظر

1.نظرات حاوی عبارات توهین آمیز منتشر نمی گردد.
2.نظرات حداکثر پس از 24 ساعت منتشر می گردد.
3.نظرات مختصر و مفید باشد.


پیوندها

حدیث

امام صادق علیه السلام : مَن ساءَ خُلُقُهُ عَذَّبَ نَفسَهُ؛ هر كه بد اخلاق باشد، خود را شكنجه دهد. گزیده تحف العقول، ح196

اوقات شرعی


شمارنده