23 آذر 1397

حمله تروریستی به زائران امام رضا (ع)

زائران امام رضا (علیه السلام) بار دیگر هدف حمله تروریست‌ها در شهر مرکزی ایالت بلوچستان پاکستان قرار گرفتند و پنج نفر از جمله سه نیروی امنیتی این کشور نیز در این حمله زخمی شدند.

زائران امام رضا(علیه السلام) بار دیگر در شهر کویته در ایالت بلوچستان پاکستان هدف حمله تروریستی قرار گرفتند.

بر اساس گزارش، تروریست‌ها بمب کنترل از راه دور را برای هدف قرار دادن زائران پاکستانی در خیابان «اسپنی» در شهر مرکزی ایالت بلوچستان تعبیه کرده بودند که پس از انفجار 5 نفر زخمی برجا گذاشته است.

گفته می‌شود که انفجار بمب به کاروان زائران پاکستانی که شامل 3 اتوبوس بود آسیبی نرسانده است.

بر اثر این انفجار، سه نیروی امنیتی و دو غیر نظامی نیز زخمی شدند.

«چوهدری منظور سرور» رئیس کل عملیات نظامی کویته در گفت‌وگو با خبرنگاران انفجار بمب علیه زائران پاکستانی را تایید کرد.

به گفته مقامات امنیتی پاکستان، این زائران از منطقه «سکهر» در ایالت «سند» پاکستان بودند.

شیعیان پاکستان در ایالت بلوچستان بویژه در شهر کویته با برنامه‌ از قبل تعیین شده قتل عام می‌شوند اما مقامات این کشور مدعی هستند که وضعیت امنیتی این ایالت نسبت به گذشته بهبود یافته است.

«نواب ثناءالله زهری» سروزیر ایالت بلوچستان روز گذشته در پارلمان این ایالت اعلام کرد که وضعیت امنیتی شهر کویته نسبت به گذشته 95 در صد بهبود یافته است.

رئیس حوزه علمیه امام باقر (ع) بازداشت شد

نیروهای رژیم آل‌خلیفه در ادامه احضار و بازداشت علمای شیعه، رئیس حوزه عملیه امام باقر (ع) بحرین را نیزز باداشت کردند.
سایت خبری کرمانشاه:مقام‌های رژیم بحرین در ادامه اقدام‌های نژاد‌پرستانه و ضد بشری خود همچنان به بازداشت‌ها و احضار روحانیون و علمای شیعه و دیگر شهروندان این کشور می‌پردازند.
 
رژیم بحرین این موج بازداشت‌ها را از زمان سلب تابعیت آیت‌الله شیخ «عیسی قاسم» رهبری معنوی شیعیان این کشور و سلب تابعیت وی، تشدید کرده است.
 
براین اساس، مرکز پلیس شهر «حمد» تاکنون شیخ «عبدالحکیم العرادی»، شیخ «حمزه الدیری»، شیخ «جاسم المطوع»، «سید هاشم البحرانی»، «عادل مرزوق» از رهبران انجمن «الوحدوی» و «گمشیر فیروز» فعال سیاسی احضار و بازداشت کرده است.
 
نیروهای امنیتی بحرین همچنین عصر پنجشنبه (14 مرداد) شیخ محمد جواد الشهابی، از علمای شیعه را نزدیک ایست بازرسی در «الدراز» در غرب پایتخت بازداشت و به مرکز پلیس «البدیع» مننتقل کردند.
 
الدراز، که محل سکونت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم است، از زمان لغو تابعیت بحرینی این روحانی، شاهد تجمع صدها نفر ازهواداران وی بوده است که با سرکوب نیروهای بحرینی همراه شده است.
 
در واکنش به این اقدامات رژیم آل‌خلیفه، جمعی از علمای بحرین با صدور بیانیه ای ادامه احضار و بازداشت علما را محکوم کرده و درباره پیامدهای سرکوب‌های سیاسی مخالفان برای امنیت و ثبات کشور هشدار داده‌اند.

سفر عمره به چه قیمتی؟

اگر دولت نمی تواند جلوی سگ توله های وهابی بایستد اعلام کند تا مردم خود دست به کار شوند

فضیلت یک حرکت یا زیارت متناسب با هدف و نتیجه آن است و الا به خودی خود کار خاصی صورت نگرفته است. مانند زیارت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) که در احادیث و روایت آن را با فضیلت تر از زیارت امام حسین(ع) دانسته اند که اگر به دلایل و شریاط تاریخی آن مراجعه کنیم خواهیم دید زیارت آن حضرت در آن برهه تاریخی اثرات و برکات زیادی برای حفظ شیعه به لحاظ مسائل سیاسی آن زمان داشته است.

و یا راهپیمایی عظیم و جهانی اربعین به سمت کربلا که بی شک موثر ترین و مهم ترین حرکت شیعه چه به لحاظ  معنوی و چه به لحاظ سیاسی در سطح منطقه و جهان به حساب می آید، برکت و فضیلتش به خاطر هویت و هدف آن است که در غیر اینصورت در خیلی از مسیر های خوش آب و هوا تر  قدم زد و راهپیمایی کرد.

حال اگر این روزها حوادث منطقه را که باعث و بانی اش خاندان منحوس سعودی هستند و یا فراخوان مفتی های مفت عربستان را برای شیعه ستیزی و ایران هراسی را رصد کنیم و اثراتش را در تجاوز به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده ببینیم، می توان نتیجه گرفت "سفرعمره" تبعات سوءاش به مراتب بیشتر است که در اینصورت فضیلتی برای "این سفر" باقی نمی ماند و حقیقتا اگر ماهیت وهویت کنار رود، کعبه می شود بتخانه!

اگرچه عده ای همسو با دولت اعتدال هنوز سنگ آل سعود را به سینه می زنند و حتی اگر مفتی های وهابی به ناموسشان تجاوز کنند باز هم نگران سفر عمره خود می باشند! اما این حقیقت است که ارزش پاسپورت ایرانی بالاتر که نرفت هیچ، ارزش ایرانی تا به کجاها نیز تنزل پیدا کرد!

 

عکس خانه حضرت علی (ع) و حصرت فاطمه (س)

 

یادداشت

حاضرین در سایت

ما 2 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

پیوندها

حدیث

امام صادق علیه السلام : مَن ساءَ خُلُقُهُ عَذَّبَ نَفسَهُ؛ هر كه بد اخلاق باشد، خود را شكنجه دهد. گزیده تحف العقول، ح196

اوقات شرعی


شمارنده